I Postkodelotteriet er det noen som vinner hver dag, og når én vinner, så vinner gjerne naboene også. Lørdagsgevinsten landet i et heldig nabolag i Mo i Rana – nærmere bestemt i... Les mer »
Prosjektet ble solgt inn som “den nye oljen” av Jonas Gahr Støre og daværende næringsminister Jan Christian Vestre, og før valget i 2021 skrev Støre at dette var kjernen i Arbeiderpartiets politikk.... Les mer »
McDonald’s ønsker å etablere en ny restaurant ved Mo Handelspark. Dette blir en viktig milepæl i selskapets pågående satsing i Nord-Norge. – Vi har vært på jakt etter en egnet lokasjon i... Les mer »
Etter vellykkede justeringer av katode-støpeutstyret som inkluderte oppdateringer av vakuumsystemet, startet FREYRs team ved CQP i forrige uke automatiserte kjøringer av katodestøping med en minimum dyseavstand på 0,26 mm. CQP-teamene har senere... Les mer »
4,9 milliarder kroner er per i dag den totale prisen på den nye storflyplassen i Rana, ifølge Regjeringen. Av dette har kommunen og private i lokalsamfunnet i Rana allerede bidratt med rundt... Les mer »
– Fylkesrådet ønsker å sikre driften ved Vitensenteret i Nordland på Mo, derfor går vi nå inn med driftsstøtte på èn million kroner årlig i perioden 2024-2027, sier fylkesråd for næring i... Les mer »
Nylig kom nyheten om at Freyr må kutte kostnadene sine på Mo. Selskapet påpeker at bakgrunnen er at Norge og Europa ikke har konkurransedyktige vilkår, og at USA har kommet lenger i... Les mer »