
En mann i 60-årene fra Tjeldsund i Ofoten er siktet for seksuelle overgrep mot flere barn under 16 år. Mannen ble pågrepet 5. desember i fjor etter et anonymt tips måneden før, og politiet i Ofoten har etterforsket saken siden.
Politiet opplyser nå at etterforskningen stort sett er ferdig, og at politiets jurister skal gjennomgå saken før den oversendes Statsadvokaten i Nordland for påtalemessig avgjørelse, trolig i løpet av høsten.
Ifølge politiet har antallet fornærmede økt til 40. Selv om det er 40 fornærmede i saken, er mannen foreløpig ikke siktet for overgrep mot alle, melder Resett.
– Nå som etterforskningen av saken er ferdig, skal juristene gjøre en konkret vurdering av om siktelsen skal endres, og eventuelt utvides, sier etterforskningsleder Ragnhild Normann til NTB.